Atminties kortelės tapo svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi ypač skaitmeniniame amžiuje, kai saugome viską – nuo muzikos ir filmų iki nuotraukų ir dokumentų. Šie maži ir nešiojamieji įrenginiai gali būti naudojami įvairiuose elektroniniuose prietaisuose, pavyzdžiui, fotoaparatuose, išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose duomenims saugoti ir perduoti .Tačiau, kadangi yra tiek daug skirtingų atminties kortelių tipų, gali būti painu žinoti, kuri iš jų geriausiai tinka jūsų prietaisui. Šiame straipsnyje nagrinėsime keturių populiariausių atminties kortelių tipų skirtumus: SD, microSD, CF ir XQD. Jei ieškai kortelių ar kitų dalykų fotopriedai svetainėje rasi viską ko reikia.
SD kortelės
SD (Secure Digital) kortelės yra vienas iš labiausiai paplitusių šiandien naudojamų atminties kortelių tipų. Jos būna įvairios talpos – nuo 2 GB iki 2 TB – ir naudojamos įvairiuose elektroniniuose prietaisuose. SD kortelės yra trijų skirtingų versijų: SD, SDHC ir SDXC. SD versijos didžiausia atminties talpa yra 2 GB, o SDHC (didelės talpos) versijos – 32 GB. Kita vertus, SDXC (išplėstinės talpos) versijos didžiausia talpa yra 2 TB. SD kortelių skaitymo ir rašymo sparta gali skirtis priklausomai nuo klasės, kuri svyruoja nuo 2 iki 10 klasės. Kuo aukštesnis klasės reitingas, tuo didesnė kortelės skaitymo ir rašymo sparta.
MikroSD kortelės
MicroSD kortelės yra mažesnė SD kortelių versija ir daugiausia naudojamos išmaniuosiuose telefonuose ir kituose mobiliuosiuose įrenginiuose. Jų galima įsigyti įvairios talpos – nuo 2 GB iki 1 TB. MicroSD kortelės taip pat yra trijų skirtingų versijų: microSD, microSDHC ir microSDXC. Didžiausia microSD versijos atminties talpa yra 2 GB, o microSDHC versijos – 32 GB. Kita vertus, „microSDXC” versijos didžiausia talpa yra 1 TB. MicroSD kortelių skaitymo ir rašymo sparta taip pat gali skirtis priklausomai nuo klasės įvertinimo.
CF kortelės
CF („CompactFlash”) kortelės yra didesnės už SD ir microSD korteles ir pirmiausia naudojamos profesionaliuose fotoaparatuose ir vaizdo kamerose. Jų atminties talpa yra nuo 512 MB iki 256 GB, jos būna dviejų skirtingų tipų: I ir II tipo. I tipo CF kortelės yra 3,3 mm storio, o II tipo CF kortelės – 5 mm storio. CF kortelės taip pat gali būti skirtingų greičio kategorijų – nuo 133x iki 1000x. Kuo didesnis greičio reitingas, tuo didesnė kortelės skaitymo ir rašymo sparta.
XQD kortelės
XQD (Extended Quality Data) kortelės – tai naujesnio tipo atminties kortelės, daugiausia naudojamos aukštos klasės fotoaparatuose ir vaizdo kamerose. Jų atminties talpa yra nuo 64 iki 240 GB ir jos pasižymi didesne skaitymo ir rašymo sparta nei kitų tipų atminties kortelės. XQD kortelės yra įvairių versijų, įskaitant XQD 1.0, XQD 2.0 ir XQD 3.0, o pastarosios pasižymi didžiausiu skaitymo ir rašymo greičiu.
Išvada
Renkantis atminties kortelę savo įrenginiui, būtina atsižvelgti į tai, kokio tipo ir talpos atminties kortelės jums reikia. SD ir microSD kortelės tinka kasdieniam naudojimui įvairiuose elektroniniuose prietaisuose, o CF ir XQD kortelės skirtos profesionaliems fotoaparatams ir vaizdo kameroms. Taip pat svarbu atsižvelgti į kortelės nuskaitymo ir įrašymo greitį, ypač jei reikia greitai perkelti didelius failus. Apibendrinant galima teigti, kad reikia suprasti įvairių tipų atminties kortelių skirtumus